Потенцијална замена Луиса Хамилтона је на страни Макса Верстапена

Луис Хамилтон размишља да напусти Формулу 1 након контроверзног пораза у светској титули од Макса Верстапена, а могао би да га замени резервни возач Мерцедеса Ник де Врис. Све остале звезде Ф1 су већ обезбедиле своја места за кампању 2022, тако да Мерцедес можда неће имати много опција ако им затреба возач у кратком року.

Најочигледније решење би било да се обратимо Де Виресу, који је освојио титулу у Ф2 2019. и владао у Формули Е прошле године.

Са 26 година, он се такмичи за паузу у Формули 1 након година доминирања другим догађајима у мотоспорту.

Али нејасно је како ће његови коментари на Верстапенов тријумф у титули проћи кроз табор Сребрних стрела, јер Де Врис сматра да је Холанђанин заслужио трофеј.

„Пре свега, желим да истакнем да је Макс веома заслужан светски шампион“, рекао је Де Врис.

„Сви, а посебно ја, мисле да је то заслужио. Имао је фантастичну сезону, нема сумње у његове квалитете или да је заслужио да освоји шампионат, у томе се сви слажемо.

Луис Хамилтон и Макс Верстапен

Макс Верстапен је прошле године победио Луиса Хамилтона до наслова светског првака (Слика: ГЕТТИ)

„То је нешто што дефинитивно желим да признам.

Али са друге стране, Луис (Хамилтон) је такође имао веома добру сезону. У недељу је у Абу Дабију урадио све што је требало да освоји титулу.

„Дирекција трке је донела одлуке које нису биле у складу са правилима и изненадила га, што га је на крају лишило шампионата.

„Ово је, наравно, веома лоша ствар и мислим да то не би требало да буде могуће у спорту. Али шта се може учинити? Не знам.

„Не могу да замислим како је изгубити осму титулу, али поштујем и разумем његова осећања.

„Исто би било да је ситуација била обрнута.

У сваком случају, Макс је само веома добар возач, херој и заслужује шампионску титулу. То је такође чињеница.'

У одвојеном интервјуу, Де Врис је испричао како се издржава за велику паузу у Ф1.

Ник Де Врис сматра да је Макс Верстапен заслужио да освоји светску титулу (Слика: ГЕТТИ)

„Лагао бих када бих рекао да то није мој циљ и сан“, објашњава Де Врис. „Сви то деле јер је то врхунац нашег спорта.

„Искрено говорећи, Формула 1 је велика као и увек, са Нетфликсом, друштвеним медијима и свиме осталим.

„У исто време, захвалан сам за све што имам, све што радим, уживам у комбинацији Формуле Е и трка издржљивости (на Светском првенству у издржљивости).

„Мислим да се не бих уклопио у мрежу Формуле 1, али има само 20 места и то је реалност.“