Три звезде Тотенхема које су можда спасиле своју будућност после последње победе у Лестера

Холанђанин је био једна од три замене поред Ђованија Ло Селса и Мета Доертија, који је ушао и покушао да преокрене утакмицу у корист Спарса. И сва три играча су помогла у томе.

Сва тројица су се у последње време суочила са неизвесном будућношћу у северном Лондону, али недавни наступ би им могао понудити додатну шансу да импресионирају.

Имајући то у виду, Екпресс Спорт баци поглед на три играча Тотенхема који су можда спасили своју будућност након последње победе у Лестера.

За сада, барем…

УПРАВО У:

Антхони Цонте

Екипа Антонија Контеа чврсто се бори за прва четири места ове сезоне (Слика: ГЕТТИ)

Стевен Бергвијн

Овај 24-годишњак је тек у 79. минуту ушао у борбу, али је било довољно времена да покаже своје способности.

Бергвијн се последњих месеци борио за форму у Спарсима, али нападач је уложио своје право са два добро постигнута гола.

Други је био пик од њих двојице, при чему је Бергвијн ухватио убачену лопту Харија Кејна пре него што је заокружио Каспера Шмајхела и убацио лопту у задњи део мреже преко стативе како би подршку гостију послао у одушевљење.

Тотенхем у пет најбољих клупских трансфера

Тотенхем у првих пет трансфера клубова (Слика: Реацх ПЛЦ)

Холанђанин је започео победу Спарса над Вест Хемом резултатом 2-1 у четвртфиналу Купа Карабао у децембру, али тек треба да почне у лиги под Контеом.

Међутим, можда ће бити у реду да уради управо то против Челсија на Стамфорд Бриџу у недељу након његовог недавног приказа.

Матт Дохерти

Још један играч који је одустао од јануара због недостатка прилика за први тим под Контеом.

Доерти је ушао у 48. минуту уместо Емерсона Ројала и пружио кључну асистенцију за кључни погодак Бергвијна на стадиону Кинг Пауер.

Стивен Бергвијн је био херој за Спурсе у среду (Слика: ГЕТТИ)

Почетни ударац 30-годишњака је био блокиран, пре него што је Бергвијн био ту да погоди лопту.

Дохерти је био са Волвесима у договору који би омогућио да се Адама Траоре креће у супротном смеру.

Али репрезентативац Републике Ирске ће се надати да ће му бити дата још једна шанса након утакмице у среду.

Млади Ло Целсо

Након што је пао у немилост под Контеом, Ло Целсо је морао да се задовољи местом међу заменама последњих недеља.

Као и Бергвијн, аргентински везиста тек треба да почне утакмицу Премијер лиге под Контеом.

Овај 25-годишњак је стартовао у реванш мечу Спарса од 2-1 у поразу Карабао купа против Челсија, али му је дато само 16 минута да импресионира у среду против Лестера.

Иако Ло Целсо сигурно није наступио тако добро као Бергвијн и Дохерти те ноћи, ипак је показао запажене перформансе у херојском повратку.